Jak se starat o auto v zimě

A je to tady, zima to vzala do svých rukou a první mrazy jsou tady. Začne období ošetřování vozovek chemickými přípravky a solí. Tyto chemikálie, ať chceme nebo ne, ulpívají na našich vozech. V okamžiku, když sníh roztaje, tak si můžeme být 100% jistí, že skončí na našich autech a nemilosrdně se zakousnou do laku.

Pro mnohé z nás je přirozenější mýt auto v létě a v době, kdy je teplo, než v době, kdy je mráz a i zima.

Ale v dnešní době není problém auto umýt i v mrazech. Samozřejmě nesmíte vyrazit na klasickou myčku aut. Auto Vám asi zbaví soli a nečistot, ale dokonale Vám jej nevysuší a tak se Vám třeba stane, že pak neotevřete dveře, protože Vám přimrzne voda, která zůstala v mezidveřních prostorech.

Zlákat se můžete nechat vyhřívanou automyčkou. Je sice vyhřívaná, ale také Vaše auto dokonale nevysuší a může se pak stát, že Vám zamrznou třeba stěrače nebo zámek.

Pokud si chcete být jisti, že nic z výše uvedeného Vás nepotká, vyberte si myčku aut s ručním mytím. Samozřejmostí by mělo být dokonalé vysušení mezidveřních prostor, prahů, stěračů a všech částí auta. V lepších myčkách Vám v zimě mohou ošetřit zámky rozmrazovačem, aby se zabránilo jejich zamrznutí (v případě, že nemáte dálkové ovládání).

V zimě je vhodné zvolit ruční mytí aut i z toho důvodu, že soli a a nečistoty nalepené na autě vytváří silnou vrstvu, která při umytí kartáči v klasické automyčce působí jako abrazivum a může Vám silně poškodit lak na autě. Proto je vhodné auto nejprve umýt silným proudem vody – wapkou.

Finální úpravu laku by měla tvořit vrstva vosku, která ochrání lak před působením solí a chemikálií používaných při ošetřování vozovek v zimním období.

Nečekejte až na jaro!  Nechejte si auto umýt i v zimě v ruční myčce.

Tagy:
Komentáře
  • Najdete nás na Facebooku